Újabb alapítványi egyetem - Pécsen is megszavazták a modellváltást
Szeged után Pécsen is szavazott az egyetem szenátusa az alapítványi átalakulásról.
Szeged után Pécsen is szavazott az egyetem szenátusa az alapítványi átalakulásról.
Péterffy Attila szerint "ez egy felülről vezérelt, az egyetemi polgárok érdekeit, igényeit és véleményét figyelmen kívül hagyó átalakítás”.
Arra a kérdésre, hogy “összességében, támogatod-e a modellváltást?” a Pécsi Tudományegyetem megkérdezett hallgatóinak 80 százaléka azt monda, hogy nem támogatják az elképzelést. Szegeden pedig nem halad zökkenőmentesen a szavazás.
A január 25-én tartott második összegyetemi egyeztetés résztvevői nem látnak esélyt arra, hogy a Pécsi Tudományegyetem autonómiája megmaradjon alapítványi keretek között.
Felszólítja továbbá a szenátus tagjait, hogy "széleskörű felmérések hiányában" szavazzanak nemmel a modellváltásra.
Szűk két héttel azután, hogy a kormány a KRÉTA-ban arról kezdte kérdezni a szülőket, hogy figyelembe vennék-e, ha készülne egy központi rangsor a gimnáziumokról és az általános iskolákról és beszámítana a kompetenciamérés eredménye a gimnáziumi felvételibe, a Fideszhez rengeteg szálon kötődő MCC már össze is állította a 100 legjobb gimnázium listáját. Hogy szülői szemszögből miért lehet aggasztó, hogy ha a kompetenciamérésnek tétje is van és milyen következménnyel járhat az iskolák rangsorolása, arról Miklós Györggyel, a Szülői Hang közösség egyik alapítójával beszélgettünk.